Mnogobrojni gospodarski sektori diljem svijeta razvijaju nove prodajne strategije, a slično je i s proizvođačima namještaja kojima ne ide na ruku pad kupovne moći i najava recesije. – Pustite djecu neka skaču! Naša sofa to može izdržati. Ovih dana, kao nikada prije, trebamo imati dublje razumijevanje za naše bližnje. Sofe su ovih dana jedne od glavnih zona za igru – jedan je od slogana iz kampanje koju na društvenim mrežama provodi PROSTORIA, vodeći hrvatski proizvođač dizajnerskog namještaja.
– Još imamo posla za mjesec dana, završavamo ranije naloge naših kupaca, a i u svibnju možemo dio toga organizirati. Nažalost, iz toga nemamo narudžbi i teško je predvidjeti scenarije, navodi Tomislav Knezović dodajući kako su uobičajeni kanali zaustavljeni jer ne rade njihovi prodajni saloni u čije uređenje su posljednjih godina uložili znatna sredstva. Kriza dolazi nakon uspješnih sajmova u siječnju na kojima je PROSTORIA prepoznatljivo lansirala dizajn svojih novih proizvoda, među kojima je stručna javnost na sajmu u Koelnu posebno zapazila atraktivne modularne sofe Absent i Layout.
Njemački mediji su tako zabilježili kako se radi o svojevrsnom vrhuncu primjene tvrtkinog znanja u dizajniranju komfornih i atraktivnih komada ojastučenog namještaja. Vjerojatno nije utješno, ali treba spomenuti kako se sa sličnim izazovima susreće cijela globalna industrija namještaja, iz Europe, Vijetnama ili iz Kine te se već zbrajaju globalni gubici sektora koji bi se do kraja godine mogli mjeriti u milijardama.