Ministar gospodarstva, rada i poduzetništva Branko Vukelić 8. i 9. svibnja 2007. sudjelovao je na Hrvatskim gospodarskim danima u Beču i Linzu. U Beču, 8. svibnja 2007., ministar Vukelić sudjelovao je na Austrijsko-hrvatskom gospodarskom forumu gdje je prezentirao potencijale ulaganja u Hrvatsku te rezultate gospodarske politike i mjera hrvatske Vlade. Istoga dana sastao se i s austrijskim ministrom gospodarstva i rada Martinom Bartensteinom s kojim je razgovarao o mogućnostima unapređenja već jako dobrih gospodarskih odnosa Hrvatske i Austrije, o prijenosu znanja i iskustava te o razvoju izravnije suradnje gospodarstvenika dviju zemalja. Dan poslije ministar Vukelić sudjelovao je na obilježavanju Hrvatskog gospodarskog dana u Linzu gdje je održao prezentaciju “Hrvatsko gospodarstvo danas” te se nakon toga sastao s gradonačelnikom Linza Franzom Dobuschom i s ministrom gospodarstva Savezne države Gornje Austrije Viktorom Siglom gdje su domaćini ministru Vukeliću prezentirali “Clusterland” Gornje Austrije.